gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Rechters mogen verder met Karwei-zaak

9872af93db0d634143e964d16bc097e4

De rechters die de zaak behandelden tegen een ex-medewerkster die ruim 1,1 miljoen euro verduisterde bij bouwmarkt Karwei, zijn niet vooringenomen en mogen die zaak afmaken. Dat heeft de wrakingskamer van de rechtbank Rotterdam bepaald.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De 51-jarige vrouw verklaarde twee weken geleden voor de Dordtse rechtbank dat ze al het geld had overgemaakt naar een geheime internetliefde en vroeg zich hardop af hoe ze zo dom had kunnen zijn.


Aan het eind van de behandeling van de feiten zei de officier van justitie plots dat hij de tenlastelegging voor de vrouw uit wilde breiden. Toen één van de rechters opmerkte dat in de tussentijd de persoonlijke omstandigheden van de vrouw behandeld konden worden, wraakte haar raadsman de rechters.

"De persoonlijke omstandigheden zijn van belang voor het vaststellen van de strafmaat", zei advocaat Manders. Ook sprak hij zijn verbijstering uit, dat de officier zo laat nog een wijziging in de tenlastelegging wilde aanbrengen.

De wrakingskamer oordeelt nu dat de rechters de zaak toch kunnen vervolgen. Wanneer dat gebeurt, is nog niet bekend. De rechters zullen zich dan eerst moeten uitspreken over de vraag of de tenlastelegging nog gewijzigd mag worden. Daarna komt de officier van justitie met een strafeis.

Lees ook

nk2026091893A02326

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

foto website 2

Grootste editie ooit van Binnenvaartdagen Zwijndrecht gestart

De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.