gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw klachten over Dordtse zorginstelling: 'Dit kan zo niet langer'

a392b31532505e62f02e385a56411a93.jpg

Woonzorgcentrum Dubbelmonde in Dordrecht is opnieuw het mikpunt van kritiek. Een 95-jarige vrouw sliep onlangs een nacht in haar stoel omdat ze niet naar bed was gebracht. Voor twee lokale partijen aanleiding om aan de bel te trekken bij het gemeentebestuur. "Dit kan zo niet langer."

Corrado Francke |  | Aangepast op
De zorginstelling kreeg in maart flink wat kritiek voor de kiezen van bewoners en hun familie. Die klaagden over verschillende problemen: van een kapotte lift tot de kwaliteit van de zorg die achteruit zou gaan. Carla Zwang, dochter van bewoonster Bep, deed bij RTV Dordrecht haar verhaal.

PZC Dordrecht, de zorggroep waar Dubbelmonde onder valt, beloofde verbetering. Het incident met de 95-jarige vrouw was voor Margret Stolk van de Verenigde Senioren Partij (VSP) en GroenLinks-raadslid Kitty Kruger echter de druppel. "Ouderen zijn ook gewoon inwoners van de stad die recht hebben op passende zorg en bescherming", zegt Stolk.


Gemeente geen toezichthouder
De twee wilden daarom van wethouder Chris van Benschop weten wat zij kan doen om nóg meer incidenten te voorkomen. Een tegenvaller voor de raad is alleen dat die mogelijkheden beperkt zijn. "De gemeente heeft geen bevoegdheid om toezicht te houden", geeft Van Benschop aan.

Reden is dat de zorg bij Dubbelmonde binnen de Wet langdurige zorg (Wlz) valt. Niet de gemeente, maar een zorgkantoor regelt de langdurige zorg in iedere regio in Nederland.

Wel zegt Van Benschop dat de gemeente in contact moet blijven met PZC Dordrecht naar aanleiding van de signalen. De raad is door directeur ouderenzorg Sven de Langen uitgenodigd om langs te komen bij het woonzorgcentrum in de wijk Dubbeldam.

Alberto Stegeman
"Mooi dat die afspraak gemaakt is, alleen dat helpt niet", reageert een zichtbaar geïrriteerde Stolk. "Moet het dan zover komen dat Alberto Stegeman straks op de stoep staat en we dan pas naar de inspectie gaan?", vraagt de VSP-voorvrouw zich af.

GroenLinks-raadslid Kruger heeft inmiddels de landelijke partijafdeling op de hoogte gesteld van de problemen. "Het is niet alleen hier in Dordrecht, het is landelijk een heel groot probleem."

Reactie PZC
Zorgorganisatie PZC erkent in een schriftelijke reactie het incident met de bewoner op de gang en zegt het voorval te betreuren. "Sinds 2023 werken we samen met medewerkers, vrijwilligers en bewoners aan de omslag van verzorgingshuis naar verpleeghuis. Dit gaat in fases en is noodzakelijk om ook in de toekomst zorg te kunnen blijven leveren op Dubbelmonde. Nog niet alles gaat goed, maar we zien ook echt wel verbeteringen", aldus de zorgorganisatie in de verklaring.

"We hebben inmiddels weer een goed functionerende zorgoproep, de liften functioneren en de extra scholing van de (nieuwe) medewerkers is gestart. Ook denken we samen met de gemeente Dordrecht na over de herontwikkeling van Dubbelmonde. Een volgende stap na de transformatie naar verpleeghuis is de vernieuwing van de gebouwen. PZC informeert de raadsleden graag over de huidige stand van zaken en de beoogde ontwikkelingen."

Lees meer over:

Lees ook

IMG_8768.jpg

Pech voor wielerliefhebbers in onze streek: Dit jaar geen etappe van hernoemde Tour of Holland

Liefhebbers van het bezoeken van wielerwedstrijden worden dit jaar teleurgesteld. De editie van de Eneco Tour 2026 (vorig jaar nog Tour of Holland) zal namelijk dit jaar niet door de streek trekken. De reden: Door de sluiting van de Papendrechtse brug zijn er te weinig ontsluitingswegen over voor normaal verkeer op het moment dat de koers door de streek trekt.

ep en vloet vrijwilligers

Vrijwilligersorganisatie Ep en Vloet naar Albanië om weeskinderen te helpen

Ep en Vloet, een vrijwilligersorganisatie uit Hardinxveld-Giessendam, gaat met tien vrijwilligers naar Albanië. Tijdens een 10-daags project gaan de vrijwilligers werkzaamheden verrichten om de leefomstandigheden van weeskinderen te verbeteren.

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.