gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht verdubbelt bijdrage aan vuurwerkshow Drierivierenpunt

f365e96d62e389b401f19592c6431247

De gemeente Papendrecht betaalt opnieuw mee aan de grote vuurwerkshow en het aftelmoment die tijdens de jaarwisseling plaatsvinden op en bij het Drierivierenpunt. De hoogte van de bijdrage wordt zelfs verdubbeld. Het voorstel van burgemeester van Driel werd tijdens de gemeenteraad met twintig stemmen voor en drie stemmen tegen aangenomen.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Er wordt 20.000 euro gereserveerd voor de Papendrechtse bijdrage aan de vuurwerkshow, waar naast Papendrecht ook Zwijndrecht en Dordrecht aan meebetalen. Daarnaast is er 13.000 euro beschikbaar gemaakt voor een jongerenfeest en wordt er 13.000 euro uitgegeven aan extra toezicht in november en december.

Het extra toezicht moet ervoor zorgen dat er minder overlast is van vuurwerk. "Het intensiveren van toezicht en handhaving blijft een wens vanuit de inwoners", schreef Van Driel in haar voorstel aan de raad. "Uitkomsten uit het onderzoek onder inwoners (het burgerpanel) laten zien dat een meerderheid van de ondervraagden vindt dat handhaving en politie voorafgaand aan de jaarwisseling meer zichtbaar zouden moeten zijn om overlast te beperken. Inwoners rond de Meent hebben eerder nog positief gereageerd op de inzet van het extra toezicht in die periode".

In tegenstelling tot afgelopen jaar, toen de gemeente zelf onder meer de kraampjes voor het aftelmoment had georganiseerd, zullen dit jaar partijen van buiten worden ingehuurd. Vorig jaar moest er door ambtenaren 200 uur aan 'oneigenlijke taken' worden besteed.

Twee raadsleden van de SGP en één lid van de Papendrechtse VVD-fractie stemden tegen het voorstel.

Lees ook

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.