Dordrecht, Netherlands

Stakingen van de baan na overeenkomst tussen vakbond en NS over nieuwe cao

De aangekondigde stakingen van 13 en 15 september door het NS-personeel zijn officieel van de baan. Vakbond FNV Spoor heeft zondag namelijk bekendgemaakt dat er een akkoord is bereikt tussen de leden en de NS over de nieuwe cao.
Marjolein Vos | 12 september 2022 11:02 | Aangepast op 12 september 2022 11:02
Het akkoord werd zondagochtend rond 07.00 uur bereikt, schrijft de vakbond in een nieuwsbrief aan de leden. "Na een lang cao traject dat uitmondde in massale stakingen van onze leden is er na onderhandelingen een resultaat behaald", aldus de bond.

In de nieuwe cao zijn er onder meer afspraken gemaakt over de lonen, de werkdruk en verbeteringen van het pensioen. Zo krijgen medewerkers per 1 juli 2022 een loonsverhoging van 5 procent met een minimum van 185 euro per maand. Daarnaast stijgen de lonen per 1 januari met nog eens 3,45 procent en krijgen medewerkers in december 2022 en juli 2023 een eenmalige uitkering van 1000 euro.

Op vrijdag 9 september legden de NS-medewerkers het werk voor het laatst neer. De hele dag reden er daardoor geen treinen in de regio en de rest van het land. Tijdens een eerdere estafettestaking twee weken geleden, op 26 augustus, lag het treinverkeer ook al stil. Om overlast door het hele land te voorkomen koos de NS er daarom afgelopen vrijdag voor om helemaal geen treinen te laten rijden.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...