Dordrecht, Netherlands

Stemmen in de kerk in Papendrecht: ‘Dat Parlement doet geen flikker’

De Europese verkiezingen zijn van start gegaan en ook in Papendrecht mochten de mensen naar de stembus. Van de dertien stemlocaties zijn er vier in gebedshuizen te vinden. Maar een speciale reden om te stemmen in de kerk, hebben de Papendrechters niet. “Ik woon hier in de buurt, dus dit is het makkelijkst”, zegt een van de stemmers.
Pim Takkenkamp | 6 juni 2024 20:10 | Aangepast op 10 juni 2024 16:12
Een schietgebedje of een kruisje slaan tijdens het stemmen deden ze niet en de christelijke partijen leken geen boventoon te voeren bij wie in het godshuis zijn stem liet gelden. “Het gaat er niet om wát je stemt, maar dát je stemt”, zegt Margreet van Driel, burgemeester van Papendrecht.

Het is bij geen enkele locatie écht druk, misschien omdat het middag is. Maar de opkomst tijdens de Europese verkiezingen is ieder jaar laag in Nederland en zo ook in Papendrecht. In 2019 lag de gemeente met een opkomst van 39 procent iets lager dan het landelijk gemiddelde van 41,8 procent.

Een omwonende die komt stemmen vindt het belangrijk om zijn stem wel te laten gelden. “Ik denk dat het belangrijk is om tijdens elke verkiezing te gaan stemmen”, vindt hij. “Het is een democratisch recht, dus daar moet je ook gebruik van maken.”

Bekijk hieronder de volledige reportage.

Lees ook

Van museum tot brandweerkazerne, van rode potlood tot stembus, dit was de verkiezingsdag in onze streek

Van de vroege ochtend tot en met woensdagavond 21.00 uur wordt er gestemd voor de Tweede Kamer. Tien...

Ondanks verschillende politieke keuzes hopen deze kiezers hetzelfde: 'Er moet veel veranderen'

Mensen uit de drie Dordtse wijken Stadspolders, Sterrenburg en Wielwijk kunnen woensdag, net als de ...

Komt de Molenlandse CDA’er Koorevaar in de Kamer? In Goudriaan hopen ze van wel!

Goudriaan, een pittoresk dorpje in de gemeente Molenlanden waar zo’n duizend mensen wonen. Druk is h...

SGP-stemmen niet vanzelfsprekend in dit dorp: 'Bontenbal komt uit de stad waar wij geboren zijn'

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht is één van de gemeenten in onze streek met de hoogste opkomstcijfers...

Keuzestress in Hardinxveld-Giessendam? ‘Ik heb een overtuiging en daar hoort maar één partij bij’

In het gemeentehuis van Hardinxveld-Giessendam is woensdag gestemd in de raadzaal. Terwijl Koning Wi...

Statements en bekladding: bij deze bibliotheek ontkom je niet aan de verkiezingen

Niet alleen bij treinstations en gemeentehuizen worden vaak stembureaus opgetuigd, ook maatschappeli...