gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stemmen in de kerk in Papendrecht: ‘Dat Parlement doet geen flikker’

bfcb5503eaf1b457693ffa518c9746ac

De Europese verkiezingen zijn van start gegaan en ook in Papendrecht mochten de mensen naar de stembus. Van de dertien stemlocaties zijn er vier in gebedshuizen te vinden. Maar een speciale reden om te stemmen in de kerk, hebben de Papendrechters niet. “Ik woon hier in de buurt, dus dit is het makkelijkst”, zegt een van de stemmers.

Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
Een schietgebedje of een kruisje slaan tijdens het stemmen deden ze niet en de christelijke partijen leken geen boventoon te voeren bij wie in het godshuis zijn stem liet gelden. “Het gaat er niet om wát je stemt, maar dát je stemt”, zegt Margreet van Driel, burgemeester van Papendrecht.

Het is bij geen enkele locatie écht druk, misschien omdat het middag is. Maar de opkomst tijdens de Europese verkiezingen is ieder jaar laag in Nederland en zo ook in Papendrecht. In 2019 lag de gemeente met een opkomst van 39 procent iets lager dan het landelijk gemiddelde van 41,8 procent.

Een omwonende die komt stemmen vindt het belangrijk om zijn stem wel te laten gelden. “Ik denk dat het belangrijk is om tijdens elke verkiezing te gaan stemmen”, vindt hij. “Het is een democratisch recht, dus daar moet je ook gebruik van maken.”

Bekijk hieronder de volledige reportage.

Lees ook

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.