gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gezicht van de anti-PFAS-beweging Joop Keesmaat (73) overleden

5beb867f457d59555e2bbcd032ecb417

Eén van de gezichten van actiegroep Gezondheid Voor Alles, Joop Keesmaat, is overleden. Keesmaat was een beeldbepalend lid van de anti-PFAS-beweging en het wekelijkse emmertjesprotest bij chemiebedrijf Chemours. "Rust zacht, strijder!"

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Zijn overlijden werd bekend gemaakt bij het 272e emmertjesprotest voor het Dordtse bedrijf. Keesmaat was al geruime tijd ziek en overleed zaterdag op 73-jarige leeftijd. Zijn compagnon Kees van der Hel, met wie hij een voortrekkersrol vervulde binnen actiegroep Gezondheid Voor Alles, hield een emotionele toespraak.

 

"Je was geen man van grote woorden, maar wel van grote daden. Je stond daar – dag na dag – voor die poort van Chemours", blikt Van der Hel terug. "Niet omdat je hield van strijd, maar omdat je hield van mensen. Omdat je geloofde dat iedereen recht heeft op gezondheid, op schone lucht, op een toekomst."

 

 

Over zijn strijd tegen de PFAS-vervuiling in onze streek zei de Sliedrechter tegen Streekomroep 56 vorig jaar dat hij trots is op wat de beweging sinds 2016 heeft bereikt. "We begonnen met vijf man. En kijk nu eens. 30.000! Dat zijn wel heel veel mensen", zei Keesmaat over de handtekeningen die hij toen overhandigde aan wethouder Tanja de Jonge voor het Dordtse stadhuis.

 

"Het voelt oneerlijk dat juist jij nu stil bent", schrijft Van der Hel op sociale media. "Dat jouw stem, die zoveel betekende, niet meer klinkt." Maar daarmee is volgens hem de strijd tegen de PFAS-vervuiling nog niet over. "We gaan door. Want dat is wat jij zou doen."

 

In 2024 spraken we Joop Keesmaat en Kees van der Hel samen voor de poorten van Chemours.

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Artikelfoto Ridderkerk openingstijden

Na 16 jaar discussie kunnen winkels in Ridderkerk open op zondag

Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.