gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

webfotooooo

Reizigers moeten massaal gebruik maken van de bus

Norah Leensvaart

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Redactie Streekomroep | Jasper Kluten |

De storing is het gevolg van een brand in een goot met maar liefst 299 kabels. Seinen en wissels kunnen daardoor niet bediend worden, wat treinverkeer onmogelijk maakt.

“De brand op station Rotterdam Stadion ontstaat rond 08:00 uur ochtends waarna hulpdiensten vrij snel ter plekke waren om de brand te blussen”, vertelt een veiligheidsmedewerker ter plekke aan de Streekomroep. “Het betekent echter wel dat mensen tot middernacht niet kunnen reizen tussen Dordrecht en Rotterdam.”

LEES OOK: De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Reizigers wachten in spanning af
En dat leidt voor veel reizigers tot problemen. De één komt te laat op werk of school, maar voor de ander is het zelfs de vraag of ze hun vlucht op één van de vliegvelden in het land wel gaan halen. “Wij moeten op Schiphol zijn voor werk en dat moet nu even wachten. Wij komen hier net op het station binnen en daar stopt de trein. Vanaf dat moment was het onduidelijk hoe het verder zou gaan”, zegt Gerbert. “Ons vliegtuig vertrekt om 14:45 uur, dus het is nog heel spannend of we überhaupt de vlucht kunnen halen”.

Er zijn meer mensen die door de storing hinder ondervinden op hun weg naar het vliegveld. “Ik heb 20 minuten vertraging opgelopen in mijn reis richting het vliegveld in Eindhoven”, aldus een jonge vrouw. “Gelukkig heb ik ruim gepland, waardoor ik weinig tijd hoef in te leveren. Voor mijn vriend is het een ander verhaal, die komt nu nog vanuit Rotterdam richting Eindhoven en die zal langer moeten wachten.”

Vervangende bussen
Treinreizigers proberen deze dag op een andere manier van a naar b te komen. Met de al bestaande buslijn van Dordrecht naar Kralingse Zoom (Rotterdam) bijvoorbeeld. Ook heeft de NS van verschillende bedrijven touringcars gehuurd, om mensen tussen Rotterdam en station Zwijndrecht te vervoeren.  

Op dat station is het dan ook een komen en gaan van mensen die vanaf de trein richting de bus gaan, of juist de omgekeerde weg. “Ik heb vandaag twee uur langer moeten wachten”, zegt Gio op station Zwijndrecht. Jan staat rond het middaguur op datzelfde station. “Ik had om 11.00 uur in Rotterdam willen zijn en nu ben ik sowieso twee uur later, als het al niet meer wordt.”

Realisme en begrip
Ondanks de irritatie zijn veel mensen reëel. “Ik heb een uurtje extra moeten reizen, maar kom wel gewoon op de bestemming waar ik moet komen, hoor”, zegt Florian, die vanuit Rotterdam richting Eindhoven moet reizen. De Dordtse Fenne spreekt van ‘overmacht’. “Het kan gebeuren. Ze moeten nu gewoon alle kabels zien te herstellen, zodat de treinen daarna wel gewoon weer goed kunnen reizen. Het is voor de mensen die het moeten herstellen ook niet leuk.”

De kabels die in brand zijn gevlogen moeten inderdaad allemaal vervangen worden. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat er hard gewerkt wordt aan herstel, maar maandagmiddag is nog niet duidelijk of al het treinverkeer dinsdagochtend weer kan worden opgestart. 

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.