Dordrecht, Netherlands

Tankpiraat rijdt bij 19 benzinestations brutaal weg zonder te betalen

Hij gooit eerst de tank van de bestelbus vol en daarna zijn jerrycans. Een 38-jarige Rotterdammer tankt maar liefst 19 keer zonder te betalen. De tankpiraat loopt tegen de lamp omdat hij in het volle zicht van de bewakingscamera’s opereert.
Rijnmond | 22 augustus 2024 10:00 | Aangepast op 22 augustus 2024 09:45
Van Argos in Strijen tot De Haan in Ridderkerk, bij Shell in Papendrecht en bij maar liefst vijf verschillende tankstations in Dordrecht. Rotterdammer R.B. tankt in ruim een jaar tijd maar liefst 1262 liter benzine en diesel zonder te betalen. Justitie schat de schade op minstens 2500 euro.

“Ik vind dit heel brutaal”, zegt de officier van justitie in de rechtbank van Dordrecht. “Het gemak en stelselmatigheid waarmee hij dit keer op keer doet. Open en bloot op de camera.” In mei 2023 wordt de man aangehouden en is het voorbij met het proletarisch tanken.

Drugsproblemen
De benzinedief is niet aanwezig tijdens zijn rechtszaak en wordt ook niet verdedigd door een advocaat. Toch komen we wat meer over hem te weten.

“Tegen de politie geeft hij openheid van zaken”, zegt de officier. “Hij zegt: 'Ik heb het gedaan, ik heb het puur gedaan omdat slecht met me ging.' Hij had stevige drugsproblemen. De jerrycans met benzine verkocht voor een lagere prijs dan de prijs aan de pomp.”

Het gaat nu beter met de man. Dat bevestigt ook de reclassering. “Het gaat goed. Hij heeft zich bekeerd tot het christendom en woont in een kerkgenootschap. Daar is hij veel bezig met het geloof en met op het rechte pad blijven.” De man is lid geworden van een kerk in Rotterdam die er vooral voor drugsverslaafden is.

Claim
“Ik snap dat het lastig is, die drugsproblematiek. Die cravings...(verlangens, red.)”, gaat de officier verder. Hij eist naar eigen een zeggen ‘een forse taakstraf’ van 100 uur onvoorwaardelijk en nog eens 100 uur voorwaardelijk als de Rotterdammer nog een keer in de fout gaat. “Het gaat nu goed; hou dit vast.”
De rechter gaat mee met die eis. “Het gaat goed met meneer, maar dit zijn brutale feiten. Meneer verdient een taakstraf."

Twee tankstations willen een vergoeding voor hun gestolen benzine, maar komen woensdagmiddag in de rechtszaal voorlopig bedrogen uit. Ze hebben hun aanvraag niet op orde, maar kunnen later alsnog een claim indienen. De andere 17 tankstations lijken het erbij te laten zitten.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees meer over:

Tankstation|Rechtbank|

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Man moet ex-vriendin 500 euro betalen na huiselijk geweld, bedreigingen en vernielingen

De relatie van de 24-jarige R. is over, maar hij woont nog steeds met zijn ex-vriendin in dezelfde w...

Rechter legt taakstraf op aan vrouw die dronken tegen twee voetgangers én een woning rijdt

De 61-jarige Karla die in 2023 een ernstig verkeersongeval veroorzaakte in Sliedrecht, krijgt een ta...

'Aanstuurders' van explosie-pogingen voor de rechter, OM eist celstraffen

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft celstraffen geëist tegen twee Rotterdammers die de mislukte explo...

Karla ramt voetgangers én huis nadat ze dronken achter het stuur stapt

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een taakstraf van 240 uur tegen een Sliedrechtse vrouw. De 61-jari...

Man heeft seksafspraak met 15-jarig meisje, maar het blijkt een val te zijn

Een 63-jarige Dordtenaar is veroordeeld voor het maken van een seksafspraak met een minderjarige. Hi...

Met 250 km/u over de A16 eindigt in zware crash, OM eist voorwaardelijke celstraf

Slingerend en slalommend raast Younes el H. (27) over de A16. De snelheid ligt tussen de 180 en 250 ...