Dordrecht, Netherlands

Trainen in tenten tijdens lockdown: 'We proberen er het beste van te maken'

Binnensportlocaties zijn gesloten voor volwassenen, dus blijven ook sportscholen de komende weken leeg. Wat doe je dan als ondernemer? Deze twee Dordtse sportscholen zetten een grote tent op om 'buiten' les te kunnen geven.
Robin Nanninga | 28 december 2021 16:06 | Aangepast op 28 december 2021 17:02
Buiten sporten is wel toegestaan, met maximaal twee personen exclusief trainer. Met guur weer is trainen in de buitenlucht niet altijd een pretje. Door buiten een tent op te zetten, zorgen Personal Training Dordrecht en Progress Sport & Health ervoor dat hun klanten niet hoeven te verregenen.

Beide sportscholen treffen geen halve maatregelen. Op hun terrein staan geen eenvoudige tentjes, maar exemplaren van een flink formaat. Bovendien zijn ze aan alle kanten dicht - met optie om te ventileren - en ligt er een vloer in om fijn op te kunnen trainen. "Hiernaast proberen we zoveel mogelijk mensen ook thuis aan het werk te zetten, door online groepslessen aan te bieden. We zien dat dat goed loopt", zegt Max Derks van Progress Sport & Health.

'Voorbereid op het slechtste'
De sportscholen huren de tenten met het oog op verlenging van de huidige maatregelen, al hopen ze op versoepelingen na 14 januari. "Zo niet, dan zijn we in ieder geval voorbereid op het slechtste", aldus Cas Schouwenaar van Personal Training Dordrecht. Hij blijft positief. "Het is elke keer weer een uitdaging om er wat moois van te maken, maar tot dusver wil het goed lukken."

De mannen noemen het 'dubbel' dat het mensen zo lastig wordt gemaakt om te sporten, terwijl fit zijn juist bij kan dragen aan de weerbaarheid tegen het coronavirus. "Ik vind het een lastige", geeft Derks aan. Schouwenaar: "Het wordt nu bijna onmogelijk gemaakt. We proberen er een beetje tussen te laveren en er het beste van te maken."

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft vrijdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld teg...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...