gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

b24669f5ad4e899de21f2b349f3023e9

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van een pand aan de Frederik Hendrikstraat. Dit omdat hij de woning maandag noodgedwongen moest sluiten. Ook sprak hij eerder met de buren.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend is twee keer een poging gedaan om een vuurwerkbom te plaatsen. De eerste keer is mislukt omdat de bewoners wakker werden. Een tweede keer heeft de politie drie mensen aangehouden”, aldus de burgemeester. “Voor de veiligheid van de bewoners zelf en van de omwonenden heb ik gisteren besloten om de woning te sluiten.”

Het sluiten van een woning doet de burgemeester niet zomaar. Vaak is het heel ingrijpend, ook voor omwonenden. Daarom is de burgemeester maandag zélf langs de deuren gegaan om te laten weten dat het pand gesloten is. “Gisteren hebben we de hele buurt geïnformeerd met een bewonersbrief. Ik ben zelf deze twee blokjes langs geweest, samen met de wijkagent.”

Informatie
De burgemeester vertelt dat de bewoners er vrij coulant op reageren. “Je ziet dat mensen wel ongerust zijn over wat er gebeurd is, maar er is geen onrust en mensen blijven ook wel redelijk nuchter. Ze waren erg blij met de informatie die ze kregen.”

En die informatie is belangrijk voor de buurt. Als zoiets gebeurt, verspreiden zich al snel de wildste verhalen. Maar het veroorzaakt ook angst bij de omwonenden. Nog een reden van de burgemeester om langs te gaan bij bewoners van de straat. Al leek dat in Alblasserdam niet nodig. “Alblasserdam is een redelijk nuchter dorp, dus mensen kunnen ook best een hoop hebben. Maar ze kijken natuurlijk wel wat er allemaal aan de hand is en ze vragen zich doorgaans af hoe zoiets ook in hun buurt kan gebeuren.”

De burgemeester kon niets vertellen over het gesprek met de bewoner van het pand. Dit vanwege het onderzoek van de politie. Het is ook nog niet bekend tot wanneer de woning gesloten blijft.

Bekijk hieronder naar een beeldreportage en een interview met burgemeester Jan Willem Boersma.

Lees ook

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.