gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vaccinatielocatie minder lang open; start inenten kinderen

b7c60fc3a426c9b2fcfa8aec775f6337

De GGD gaat het vaccineren van volwassenen in Dordrecht afschalen. Vanaf deze week kun je niet meer van 08.00 uur tot 20.00 uur terecht, maar tot 14.00 uur. Op woensdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag wordt er ruimte gemaakt voor het inenten van kinderen tussen de 5 en 11 jaar.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Het wordt steeds rustiger op de locatie Laan van Europa; steeds minder mensen plannen een prikafspraak in. In tegenstelling tot de testafspraken: daarvoor kun je bijna niet meer terecht in onze regio. “Afgelopen week hebben de GGD’en ruim 950.000 coronatesten afgenomen. Een nieuw weekrecord, laat een woordvoerder van GGD GHOR Nederland weten. “De explosieve groei in testvragen zorgt ervoor dat voor maandag de maximale labcapaciteitvan 150.000 PCR-testenafnames wordt bereikt.Door een limiet in laboratoriumcapaciteit kunnen de GGD’en niet verder opschalen. Later deze week gaan commerciële testaanbieders ook testen afnemen, maar tot die tijd kan het voorkomen dat mensen langer moeten wachten op een test.

Minder prikken, meer testen?De mensen die werkzaam zijn op de priklocatie kunnen niet zomaar worden ingezet op de testlocatie. “Dat heeft ook eigenlijk geen nut,” zegt Marjoke Geluk van de GGD. “Het probleem zit 'm dus niet in de testcapaciteit, maar in de labcapaciteit.” Wel kan het zijn dat mensen die niet meer aan het werk hoeven op de prikposten aan de slag gaan in het landelijk callcenter, waar je naar kunt bellen voor het maken van een testafspraak. Het aantal medewerkers wordt daar de komende tijd opgeschaald naar 7000. Nu zijn er zo'n 5300 mensen werkzaam.
“Het is goed om te zien dat zoveel mensen zich willen laten testen. We vragen begrip en geduld als mensen moeilijk een afspraak kunnen maken,” laat GGD GHOR Nederland weten. “De omikronvariant zorgt voor enorm veel besmettingen en de testbehoefte is ongekend hoog. Rond 11.00 uur maandagochtend is het afsprakennummer als 390.000 keer gebeld. Vorige week op datzelfde tijdstip stond de teller op 80.000.”
GGD GHOR Nederland roept mensen, waarbij het niet direct lukt om een afspraak te plannen, op om zich aan de basisregels te houden: blijf binnen bij klachten, ga in isolatie bij een positieve (zelf)test, houd afstand, was handen en ventileer je huis goed. Veel mensen bellen in de ochtend dus is het advies om het in de middag of avond te bellen. Online kan via coronatest.nl 24 uur per dag een afspraak worden gemaakt. “Kies ook hier een tijdstip waarop minder mensen online zijn, in de avond of heel vroeg in de ochtend.”
Voor het inenten van kinderen tussen de 5 en 11 jaar, wat vanaf woensdag in onze regio gaat beginnen, staan al de nodige afspraken gepland. Een afspraak voor vaccineren kan gemaakt worden via de website van de Rijksoverheid. Sinds vorige week is het ook mogelijk om in Dordrecht je (booster-)vaccin te halen zonder afspraak te maken.Check voor de actuele openingstijden van de locatie op prikkenzonderafspraak.nl.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.