gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Verkiezingscampagnes in volle gang: Kamerlid bezoekt de Vogelbuurt, veel partijen in actie

57f99a459eb64bcf97b60840b92be152

De strijd om zetels in de gemeenteraad is in volle gang. Diverse partijen waren zaterdag in de Dordtse straten te vinden: GroenLinks-Kamerlid Senna Maatoug bezocht de Vogelbuurt. Ook andere partijen waren in de wijken te vinden voor hun campagne.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Het gaat erover dat er weinig groen is, dat het moeilijk is om een huis te vinden en hoe moeilijk het is om in armoede te leven in Nederland", vat Maatoug, de nummer 5 op de lijst van GroenLinks, de gesprekken samen.

'Afstand tussen politiek en mensen in de wijk'
Ze praatte met verschillende bewoners uit de buurt, waaronder Ifor Schrauwen. "Er is een afstand tussen de politiek en mensen in de wijk. En ik denk dat je iets vaker dan één keer in de vier jaar langs moet komen om dat te verbeteren. Dat heb ik gezegd", vertelt Schrauwen.

Wat kan de lokale politiek nu voor een Kamerlid betekenen en andersom? Maatoug: "Ik vind het heel fijn om door mijn collega's in Dordrecht informatie te krijgen over waar ze hier tegenaan lopen. Dan kan ik tegen de minister zeggen: waarom past u de wet niet aan? Bijvoorbeeld bij de Participatiewet."
d9049a8c3b6531f1ce054c205ba029a2
In de prognose, die Marco van Schaardenburgh iedere week laat horen bij radioprogramma Studio de Witt, wordt de Dordtse VVD de grootste partij tijdens de gemeenteraadsverkiezingen met zeven zetels. Daarachter vindt een spannende strijd plaats voor de tweede plek: CDA (4 zetels), Beter voor Dordt (3,9 zetels), GroenLinks (3,5 zetels) zijn niet ver van elkaar verwijderd.

De Partij voor de Dieren (1,8 zetels), DENK (1,6 zetels) en Forum voor Democratie (1,5 zetels) maken volgens de prognose hun entree in de raad.

Spannend is het voor onder meer Op Ons Eiland. Voor de partij van lijsttrekker Aydin Gündogdu wordt 0,4 zetel voorspeld.

Bij de nummer drie van de fractie, Robbert de Boer, bestaat er echter weinig twijfel. Integendeel: "We gaan voor acht zetels. Ik denk dat het goed is om ergens vanuit te gaan. Ik denk dat er veel behoefte is aan een lokale partij die burgers betrekt bij de besluitvorming."

Dat wil hij doen met onder meer een burgerreferendum waarbij burgers mee kunnen praten over grote projecten in de stad. "En daarnaast het eerlijke verhaal vertellen, want de politiek en burgers staan ver uit elkaar."
GroenLinks en Op Ons Eiland waren niet de enige partijen die campagne voerden. Politiek Dordt ging zaterdag massaal de straten op en de wijken in:

Lees ook

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.