gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vos en Van der Leer neemt Zwijndrechtse boekwinkel Hyperion over

82757ce9c063e8dc07b39a3aff90dcb5

Nadat eigenaar Peter Sassen vorig jaar plotseling overleed, was het onduidelijk of zijn winkel in winkelcentrum Walburg kon blijven bestaan. Maar de Dordtse boekhandel Vos en Van de Leer zet zijn levenswerk nu voort.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De overname roept gemengde gevoelens op, laten de eigenaren van Vos en Van de Leer op hun Facebookpagina weten. “De voormalige eigenaar, onze zeer gewaardeerde boekencollega Peter Sassen, is vorig jaar plotseling overleden. Wij willen de boekhandel voor Zwijndrecht behouden en dus zijn wij, met de nabestaanden en de curator, overeengekomen om de boekhandel over te nemen. Een flinke uitdaging, maar wel eentje waar we ons met hart en ziel voor inzetten. We kijken er naar uit om u binnenkort welkom te heten in onze winkel in het gezellige winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht.”

Op verzoek van de nabestaanden werd de winkel failliet verklaard. Bedrijfsleider Edwin Looye, die al twaalf jaar werkzaam is bij Hyperion, wilde de zaak graag overnemen. “Vanaf dat moment heb ik aangegeven: ik heb interesse”, liet Looye in een uitgebreid interview met onze collega’s van Rijnmond weten. Looye bracht ook een bod uit, maar wel met een voorwaarde: hij wilde niet verbonden zijn aan de inkooporganisatie waaraan Sassen verbonden was. “Die organisatie kreeg steeds meer invloed in de winkel en wat hier terechtkwam. Daaraan wil ik niet contractueel verbonden zijn.” Juridisch was het alleen bijna niet haalbaar om onder dat contract uit te komen. Daardoor was een faillissement volgens Looye de enige manier om de winkel te verkopen.


Walburg behoudt boekhandel
“Wij zijn heel blij dat boekenwinkel Hyperion voor Walburg behouden blijft”, laat Robbert Stoopman, voorzitter van Winkelcentrum Walburg weten. “En zeker ook ter nagedachtenis van de vorige eigenaar, Peter Sassen, die ons zo onverwachts ontvallen is. Sinds heugenis zit de boekenwinkel op die plek in ons centrum. Heel fijn dat de boekenwinkel zo toch door kan gaan. We hopen dat het personeel ook aan kan blijven zodat er voor de vaste klanten herkenning en toch nog een stuk van dezelfde beleving blijft.”

Vos en Van de Leer heeft twee vestigingen in Dordrecht: in het centrum en in winkelcentrum Biesbosch. Naar verwachting gaat deze week het Zwijndrechtse filiaal open.

Lees ook

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.