gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD en PVDA: meer subsidie naar noodlijdend Pasar Malam

d007e6d8b903cb0409c0d948de468dec

De Dordtse VVD en PvdA hebben vragen gesteld aan wethouder Maarten Burggraaf over de Indonesische avondmarkt. De organisatie van de Pasar heeft laten weten meer subsidie nodig te hebben om te blijven bestaan, de twee partijen zien deze graag toegekend worden aan het evenement.

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
De grootste
De Pasar Malam van Dordrecht is de grootste Indonesische avondmarkt van Nederland die gratis toegankelijk is. Uit het hele land komen mensen met veelal Indonesische roots naar Dordrecht om de markt te bezoeken, maar vooral ook om elkaar te ontmoeten.

In de stad is de Stichting Indisch Dordrecht nauw betrokken bij de organisatie. De Indonesische gemeenschap in Nederland heeft een gezamenlijk verleden en de Pasar Malam is al jaren een ontmoetingsplek voor deze gemeenschap. De afgelopen versie, begin augustus, werd bezocht door zo’n 70 duizend mensen verdeeld over vier dagen.

PVDA en VVD :”Geef de Pasar een A-status “
In Dordrecht worden evenementen die subsidie aanvragen ingedeeld in categorieën van grootte en regionale en/of landelijk uitstraling. De Pasar Malam van Dordrecht heeft nooit subsidie aangevraagd omdat zij in een lage categorie terecht zou komen, dat levert niet voldoende subsidie op. Zowel de PVDA als de VVD vinden dat, gezien de uitstraling en de hoeveelheid bezoekers, de markt de A-status moet krijgen.

Dat zou betekenen dat er meer geld vrij gemaakt kan worden om de de Indonesische markt te behouden. Wethouder Maarten Burggraaf liet dinsdag aan RTV Dordrecht weten dat, als het aan hem ligt, de Pasar meer subsidie moet krijgen. Wel zet de wethouder een kanttekening bij de wens: “er is een speciale commissie die adviseert over subsidieaanvragen van organisaties. Die gaat eerst naar de aanvraag kijken en bepalen of de subsidie er komt. Verder moet er bekeken worden waar er dan extra geld vrijgemaakt kan worden. De Pasar Malam Dordrecht is een belangrijk evenement voor de stad met voldoende regionale uitstraling om gesteund te worden door de Gemeente” aldus Burggraaf.

Wethouder Maarten Burggraaf liet aan de VVD en PvdA weten met voorstellen te zullen komen om de Pasar Malam voor Dordrecht te behouden. Bekijk hieronder de reportage over de subsidie voor Pasar Malam.

Lees ook

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

archieffotopolitie

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

Heel holland bakt ASz

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.