gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

geldautomaat

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt uit cijfers dat een meerderheid van de mensen nog graag contant geld in huis heeft. In Woon- en Zorgcentrum De Merwelanden in Dordrecht hebben de bewoners ook graag cash in de portemonnee. En dankzij een nieuwe flappentap in de centrale hal is dat makkelijker gedaan dan eerst.

Norah Leensvaart |  | Aangepast op

Bij wijze van proef zet Geldmaat voor een half jaar een klein pinapparaat in het woon-zorgcentrum Een initiatief van de cliëntenraad. “We zijn er al heel lang mee bezig en wij zijn zo blij dat hij er nu is”, vertelt Jacomien Wildvank, voorzitter van de cliëntenraad.

In de wijk Staart in Dordrecht was lange tijd geen geldautomaat te vinden en dat maakte het moeilijk voor ouderen om geld te pinnen. De dichtstbijzijnde geldautomaat is een uur lopen verderop, nabij de binnenstad. Daarnaast kan niet iedereen zomaar zelfstandig naar buiten om daar naartoe te gaan.

Door deze tijdelijke automaat worden ouderen meer zelfredzaam en zijn ze niet afhankelijk van anderen. “Ze zijn niet meer afhankelijk van mantelzorgers of naasten om contant geld te laten halen”, vertelt Jaqueline Wolthuis van het woon-zorgcomplex.

De geldautomaat is niet alleen voor de mensen in het zorgcentrum beschikbaar, maar ook voor mensen daarbuiten. Tijdens de openingsuren van het centrum kan iedereen naar binnen om wat contant geld op te nemen. En als de proef bevalt, is een langer verblijf van het apparaat op deze locatie niet utgesloten.

Bekijk ook deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.