gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

sliedrecht baanhoek

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

Redactie Streekomroep |

De spoorbeheerder liet in februari van dit jaar sensoren op het spoor plaatsen om meer inzicht te krijgen in een verzakking bij het spoor. De sensoren helpen om de stabiliteit van het spoor in de gaten te houden. Ook werd destijds een snelheidsbeperking voor treinen ingesteld. 

De aannemer is een paar maanden geleden, vóór de afsluiting van de Papendrechtsebrug, al begonnen met het inrichten van het bouwterrein. De daadwerkelijke werkzaamheden beginnen komende maandag en duren naar verwachting tot begin 2027.

Ondergrond
Het is een complexe klus, vertelt Daan Verbruggen, technisch projectleider bij ProRail. Dat ligt voor een groot deel aan de ondergrond naast het spoortalud. Die bestaat niet uit een draagkrachtige zandlaag, maar uit ongeveer 15 meter aan veenlagen. Ook moet rekening worden gehouden met kabels en leidingen in de grond. 

Om het hoge en steile talud te verstevigen, worden trillingsarm stalen damwanden in de grond geduwd. Ook worden zogeheten ankers aangebracht. Dit zijn lange staven die diep in de ondergrond worden vastgezet. Er is extra bodemonderzoek uitgevoerd om te bepalen hoe sterk die ankers moeten zijn. “Daarmee verstevigen we het spoortalud en voorkomen we dat de grond verder verschuift.”

Meerdere oorzaken
De verzakking is ontstaan door een combinatie van factoren, zo vertelde een woordvoerder van ProRail eerder aan deze streekomroep. Een daarvan is klimaatverandering. “Je moet dan denken aan extreme regenval en sneeuwval, dat kan er allemaal voor zorgen dat zo’n talud vervormt.”

Ook wordt er gekeken naar bouwwerkzaamheden die er zijn geweest. Zo is er nog geen twee jaar geleden flink geboord in het gebied om een 1200 meter lange pijp onder de Merwede te trekken voor het warmtenet in Sliedrecht. “Dat kan ermee te maken hebben, werkzaamheden aan kabels en leidingen kunnen hier ook voor zorgen.”

LEES OOK: Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.