gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Woensdag in Via Cultura Live: studenten geven hun visie op water

e8fb697a0bbbebfe40ee6212cee3c150

Studenten audiovisuele media van het Da Vinci College presenteerden deze week hun visie op het water in en om Dordrecht in een speciale uitzending van Via Cultura Live: Dordt op Drift.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De afgelopen maanden hebben eerstejaars AV-studenten van het Da Vinci College hard gewerkt aan een video-opdracht, met als kader ´Water als Natuur, Vijand, Nut of Ontspanning'. Dat leverde een serie filmpjes van 1-3 minuten op, die donderdag allemaal vertoond zijn tijdens een uitzending van Via Cultura Live.

De presentatie was in handen van Tristan van Brummen en docente Jamie Janssen, studenten Bo en Max en docent Peter Vogelaar zaten aan tafel en de meeste andere studenten met familieleden op de tribunes in een volle Biesboschhal, om te kijken naar en te praten over bijzondere producties van het lokale onderwijs. Francesco Daniel zorgde voor de muzikale intermezzi.

Deel 2 van Via Cultura Live - Dordt op Drift, met video's van studenten over het thema water in en om Dordt is deze woensdag 24 januari vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Lees meer over:

Lees ook

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.