gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Zwijndrechtse Filmclub Cine’67 wint regionaal filmfestival

5e31ec0be1fb05252793c89101ee74ff

De Zwijndrechtse Filmclub Cine’67 heeft met de film “De Buitenplaats” de eerste prijs veroverd op het jaarlijks regionale filmfestival van ZH’12, het overkoepelend orgaan van amateurvideoclubs in Zuid Holland. Het festival werd gehouden op 20 april in Krimpen aan den IJssel.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op dit festival draaiden de beste films die in het voorgaande jaar door de leden van de filmclubs zijn gemaakt. De video’s zijn vooraf door een deskundige jury beoordeeld. Dit jaar werd het festival georganiseerd door Cine’67.

“De Buitenplaats” werd gemaakt door Bert Mellaart en Dan Bekker. De film informeert ons over de ontwikkelingen rondom de enige nog bestaande buitenplaats ‘Huis ten Donck’ in Ridderkerk bij Rotterdam. Volgens de jury een film met een verrassende structuur, rustige opbouw, zorgvuldige research, goede teksten en toepasselijke voice-over.

In totaal werden er 21 films vertoond, waarvan 13 in de categorie ‘fictie’ en 8 in de categorie ‘non-fictie’. Later dit jaar zullen de best scorende films worden vertoond op het NOVA Nationale Filmfestival dat wordt gehouden op 7 en 8 december 2024 bij Beeld en Geluid in Hilversum.

Benieuwd naar de films van Cine’67? Op RTV Dordrecht zijn twee keer per maand op dinsdag compilaties van de club te zien. De vereniging is altijd op zoek naar nieuwe leden. Geïnteresseerden zijn een keer in de twee weken welkom in het wijkgebouw aan de Prins Bernhardstraat in Zwijndrecht. Meer informatie is te vinden op www.cine67.nl.
ebd53611f93ffcf360518a01b99e02a2

Lees ook

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

merwelandne

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.