Dordrecht, Netherlands

Stadsbeiaardier start donderdag met zomerconcerten: stad als concertzaal

De zomerconcerten op de carillons van Dordt starten deze week weer. Donderdag trapt stadsbeiaardier Boudewijn Zwart de serie concerten af op het carillon van de Grote Kerk. Hij speelt dan een selectie van de verzoeknummers die zijn aangevraagd tijdens de coronacrisis.
Petra Scheurwater | 30 juni 2020 10:47 | Aangepast op 30 juni 2020 10:47
Onder meer het clublied van FC Dordrecht en Nothing Else Matters van Metallica klinken dan door de binnenstad. Direct na het concert op de Grote Kerk verplaatst Zwart zich naar het Stadhuis om daar samen met zijn dochter Lydia Zwart op op het stadhuiscarillon te spelen.


Burgemeester Wouter Kolff is blij met de concerten in de openbare ruimte. De beiaardiers behoorden tot de paar muzikanten die ook tijdens de coronacrisis gewoon konden optreden. “Zij spelen daar hoog boven in de toren en houden dus van nature al voldoende afstand van hun publiek”, schrijft de burgemeester in het voorwoord van het programmaboekje.


“En met de stad als concertzaal is er voor iedereen voldoende ruimte om op veilige afstand van elkaar gezamenlijk te luisteren naar de beiaardmuziek.”


De concerten vinden in de zomer elke donderdagavond plaats. De laatste staat gepland op 24 september. Niet alleen stadsbeiaardier Boudewijn Zwart zal te horen zijn, voor de carrilonconcerten komen beiaardiers uit binnen- en buitenland naar Dordt.

Lees ook

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Een meisje is vrijdagochtend gewond geraakt in Dordrecht, nadat ze werd aangereden door een lijnbus....

Explosie bij huis in Zwijndrecht

Bij een huis aan de Kerkweg in Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosief afg...

Veertien meldingen grensoverschrijdend gedrag bondscoach rolstoelbasketbalsters

Veertien personen hebben vorig jaar melding gemaakt van jarenlang (seksueel) grensoverschrijdend ged...

Met speciale intercity naar Tilburgse Kermis, tijdens Roze Maandag rijdt er eentje

Plannen om op 21 juli naar de Tilburgse Kermis te gaan? Misschien kun je dan wel met het nieuwste tr...

Minder Sprinters van en naar Dordrecht door gestremde trein op HSL

Door een brandmelding in een trein op de hogesnelheidslijn bij 's-Gravendeel, rijden er donderdag oo...

Motor en auto botsen bij Kiltunnel

Een auto en motor zijn donderdagochtend met elkaar in botsing gekomen bij de Kiltunnel richting Dord...