gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordts stel verloor zoon Imre (4) aan hersentumor, Niels Geusebroek maakte er een lied over

002db7d220fc392b1f2ec96f980bbd25.jpg

Voor de Dordtse Peter en Melissa werd hun nachtmerrie werkelijkheid. Hun zoon Imre overleed op 4-jarige leeftijd aan een hersentumor. De ouders wilden een blijvende herinnering maken van hun zoon. Die kwam er, in de vorm van een nummer geschreven door zanger Niels Geusebroek.

Rijnmond |  | Aangepast op
Toen de tweejarige Imre wat moeilijker ging lopen en praten, gingen er voor jonge ouders Peter en Melissa nog niet direct alarmbellen rinkelen. Maar het blijkt helemaal mis te zijn. Imre heeft een hersentumor.

"De grond schiet onder je vandaan en je gaat in een soort overlevingsstand. Vanaf dan probeer je er alles uit te halen voor hem en het gezin”, vertelde Peter eerder tegen deze streekomroep. Na anderhalf jaar overlijdt Imre op 4-jarige leeftijd.

Een heftige periode voor het stel, maar al snel kwam bij Peter en Melissa het idee om een herinnering aan Imre te maken. Dat doen ze met een fotocollage. "Daar zochten we een mooi nummer bij ter begeleiding", vertelt Peter in de uitzending van Radio Rijnmond.

Mooie uitdaging
Al gauw moest het koppel denken aan Niels Geusebroek, die geen moment twijfelde. "Ik vond het een enorm mooie uitnodiging en uitdaging", vertelt de zanger in de uitzending van Radio Rijnmond. "Daar kwam het liedje Apple Tree uit voort."

Het nummer gaat over de appelboom die in de tuin van Peter en Melissa staat. "Dat was voor hen de laatste herinnering voordat ze het ziektetraject ingingen", licht Geusebroek toe. "De boom zit vol appels die symbool staan voor familieleden. Imre was helaas de eerste appel die uit de boom viel."

Hartverscheurend als vader
Apple Tree is een nummer dat Geusebroek dicht bij het hart ligt. "Ik ben ook vader en het is hartverscheurend wat Peter en Melissa mee moet maken. Je denkt: godverdomme, wat onterecht dat je afscheid moet nemen van je kind. Er ging iets aan bij mij."

Ook Peter en Melissa zijn blij met de ode aan hun zoon. "Het is een mooie manier ter nagedachtenis aan hem." Peter hoopt de mooie herinneringen aan zijn zoon te behouden. "Zoals zijn vrolijkheid. Als hij binnenkwam dan ging er een lichtje aan."

Elke keer mee geconfronteerd
In eerste instantie was het niet de bedoeling dat Apple Tree uit zou komen voor een groter publiek, maar dat is inmiddels veranderd. "Ik speelde het nummer op een KWF-benefietconcert. Dat sloeg aan. Nu hoop ik dat het liedje meer mensen kan steunen", vertelt Geusebroek.

Dat het nummer inmiddels openbaar is, is in goed overleg met Peter en Melissa gegaan. Daar moesten ze wel goed over nadenken. "Je wordt er op die manier wel elke keer mee geconfronteerd", legt Peter uit. "Maar op deze manier blijft hij toch nog een beetje doorleven."

Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.