gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

fotoooooooo.png

Het museum zit in het Dordtse gebouw 'De Holland'

Corrado Francke

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Corrado Francke |  | Aangepast op

Eind maart sprong iedereen van zijn kruk in het pand aan de Burgemeester de Raadtsingel. Een meerderheid van de Tweede Kamer stemde namelijk voor een amendement om het museum toekomstbestendig te maken. “Ik kan nu eindelijk weer met tentoonstellingen bezig zijn”, klonk een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte.

Die vreugde verdween vier weken later als sneeuw voor de zon toen een brief van staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) op de mat viel. Daarin staat een voor het museum vernietigende boodschap: per 1 januari 2027 wordt de landelijke subsidie stopgezet.

“Om een uur voor het reces de brief te sturen die ook gelijk naar de Tweede Kamer staat en binnen een uur online beschikbaar is, dat is lastig”, laakt Van de Bunte de timing van de brief.

“Ik was niet aanwezig, heb mijn personeel weer via een WhatsAppje geïnformeerd om ervoor te zorgen dat ze het niet in de krant zouden lezen. Dat is vervelend, er werken hier honderd mensen en dat zijn ook mensen. Daar heb je rekening mee te houden.”

Let op: de tekst gaat verder onder de afbeelding

IMG_6794 (1).jpg

Ook over de inhoud is de museumbestuurder verbaasd. De Kamerleden dachten met het aangenomen amendement het museum te redden, maar Tielen merkt op dat in het voorstel alleen dekking wordt gegeven voor de subsidie in 2026. “Niet voor de structurele voortzetting en verhoging daarvan”, schrijft ze in de brief.

Tweede of derde dreun
“Het zal ongetwijfeld een juridische interpretatie zijn, maar de geest van het amendement laat zien dat het om een structurele financiering van het Onderwijsmuseum gaat”, reageert Van de Bunte. “Nu doet de staatssecretaris geen recht aan het amendement. Voor mij is het een tik, voor mensen die hier al heel lang werken is dit een tweede of derde dreun.”

Na de zoveelste wending in de toekomsthoop van het museum wendt Van de Bunte zich opnieuw tot Den Haag. “Ik hoop dat de Tweede Kamer zich stevig weet neer te zetten richting het ministerie met het verzoek het amendement in zijn volledigheid uit te voeren.” Met het ministerie hoopt hij “om de tafel te gaan en tot een oplossing te komen”, gesteund door onder meer de onderwijssector en de gemeente. “Mijn hoop is nog wel aanwezig.”

Bezuinigingen
De kans dat Tielen op eigen initiatief nog van mening verandert, lijkt overigens klein aangezien het ministerie moet bezuinigen. “Ik moet daarom scherpe keuzes maken”, schrijft ze in de brief.

Lees meer over:

Lees ook

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.