Dordrecht, Netherlands

Gebruikers moeten De Munt uit

Gebruikers van De Munt moeten het pand volgende week dinsdag verlaten en bezemschoon opleveren. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente vanavond bevestigd. Een commerciële partij wil het gebouw gaan huren. De gebruikers voelen zich in de kou gezet.
Peter Tromp | 16 februari 2015 21:24 | Aangepast op 16 februari 2015 21:24
Gebouw De Munt biedt onderdak aan zo'n twintig gebruikers, vooral kunstenaars en startende ondernemers. Zij hebben een gebruikersovereenkomst die vergelijkbaar is met anti-kraak en een opzegtermijn van een maand. Voor het gebruik betalen ze niets, wel voor gas en licht. Het college koos voor deze constructie om het gebouw niet te laten verloederen en de omgeving levendig te houden. Ondertussen werd gezocht naar een koper of huurder.

De gebruikers willen langdurig van het gebouw gebruik blijven maken en hebben zich verenigd in een stichting. Vanuit die sterkere positie dachten ze De Munt daadwerkelijk te kunnen gaan huren voor een bij de gebruikers passende huurprijs en huurbescherming te krijgen. Bovendien zou dan een langere opzegtermijn kunnen worden bedongen. Dat alles geeft meer zekerheid aan de startende ondernemers. De stichting heeft afgelopen vrijdag een brandbrief gestuurd naar de gemeente in een poging te kunnen blijven zitten, maar het is te laat. De gemeente heeft de gebruikersovereenkomst al opgezegd. Het gebouw moet 24 februari bezemschoon worden opgeleverd.

Wie de nieuwe beoogde huurder van De Munt is, wil de gemeente nog niet vertellen. De huurovereenkomst is overigens nog niet getekend.

Onlangs hielden de gebruikers nog een open dag:
&spfreload=10

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Allerzielen-concert zondag op TV Dordrecht

Op de laatste zondag van november staan we op TV Dordrecht op een bijzondere manier stil bij mensen ...

Deze muziekvereniging is springlevend: ‘De coronadip hebben we achter ons gelaten’

Het eeuwfeest van een van oudste muziekverenigingen van Dordrecht komt ten eind. Deze zaterdag wordt...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

Twee messen en één pistool ingeleverd tijdens speciale actie

De wapeninleveractie in Zwijndrecht heeft donderdag twee messen en een alarmpistool opgeleverd. Inwo...

Zaterdag in Studio De Witt: Wouter van der Spoel en Ronnie de Groot

Zaterdag ontvangt presentator Ben Corino raadslid Wouter van der Spoel en filmmaker Ronnie de Groot ...