Dordrecht, Netherlands

Gratis training digitale veiligheid voor ondernemers

De gemeente organiseert op maandag 4 juni een gratis training voor Dordtse ondernemers om zich te kunnen beveiligen tegen cybercrime.
Gert van der Steen | 14 mei 2018 14:15 | Aangepast op 14 mei 2018 14:15
Ondernemers kunnen hier veel last van ondervinden door verlies van gegevens, onbereikbaarheid of storing in de productie. De bijeenkomst wordt gehouden in het Stadhuis.

Het programma begint om 18.00 uur met koffie en een broodje. Na een welkomstwoord van de burgemeester volgt de presentatie van een nulmeting van de Haagsche Hogeschool, die onderzoek doet over de digitale veiligheid van het MKB. Daarna volgt de training en als afsluiting wordt er nagepraat bij een drankje.

In deze training leren ondernemers en hun medewerkers hoe zij de risico's kunnen verkleinen om slachtoffer te worden van cybercrime. Aan bod komen vooral eenvoudige maatregelen, maar ook de meer ingewikkelde en technische oplossingen. Deelnemers krijgen inzicht in wat er op dit moment al speelt en collega-ondernemers vertellen over wat hen is overkomen, wat daarvan de gevolgen zijn geweest en wat ze gedaan hebben om het op te lossen.

De training is kosteloos, o.a. door een subsidie van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De gemeente biedt de training aan samen met de Veiligheids Alliantie Rotterdam en het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV).


Aan het eind van de avond krijgen de deelnemers een Kryptonizer mee, waarmee wachtwoorden beveiligd kunnen worden opgeslagen.

Aanmelden kan tot 25 mei via de website van het CCV, www.ccvdigitaalveilig.nl

Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...

Papendrechtse raad wil gratis abonnement op bieb tot en met 27 jaar

Als het aan een meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht ligt, moeten alle Papendrechters tot...

Al twee dagen vreemde lucht in Ridderkerk, maar wat is het?

Voor de tweede dag op rij heeft de brandweer vrijdag metingen gedaan vanwege een opmerkelijke lucht ...

Alles wat je moet weten over Big Rivers, het onbekendste bekende festival van de regio

Komend weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met mu...