Dordrecht, Netherlands

Man (49) vast voor drugssmokkel via bloemenkarren

Bloemenkarren (foto ter illustratie) Pixabay
De politie heeft woensdag een 49-jarige Ridderkerker opgepakt voor drugssmokkel naar Scandinavië en het Verenigd Koninkrijk. Volgens de politie gaat het in totaal om meer dan 750 kilo cocaïne, die verstopt zat in bloemenkarren.
Redactie Streek 56 | 10 juli 2025 09:34 | Aangepast op 10 juli 2025 09:34
Ook twee mannen uit Urk en een man uit Maassluis zitten vast. De politie heeft niet alleen de vier verdachten aangehouden, maar ook meerdere plekken in Nederland doorzocht. Daarbij zijn gegevensdragers en tienduizenden euro’s cash in beslag genomen.

De politie stelde een onderzoek in na informatie uit cryptocommunicatie. Volgens de politie houden de arrestaties verband met de aanhouding van negen verdachten, onder wie twee Dordtenaren, in september vorig jaar voor een drugstransport met een camper. Zij werden destijds op heterdaad betrapt, met 130 kilo cocaïne en heroïne in een verborgen ruimte van het voertuig. 

Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachten van 2020 tot 2024 meerdere drugstransporten faciliteerden en uitvoerden. Zo waren meerdere verdachten in 2020 betrokken bij een drugstransport dat werd onderschept in Finland. Daarom werkte het onderzoeksteam ook samen met de Finse politie. 

Eén van de verdachten die woensdag werd aangehouden, werd eerder al in Engeland vervolgd vanwege een drugstransport. Hij werd destijds vrijgesproken vanwege een gebrek aan bewijs. Nu wordt hij ervan verdacht, buiten deze Engelse zaak, verschillende transporten te hebben uitgevoerd.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...