gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Martin en de Hole Ridders zijn dol op minigolf: ‘Wij spelen door het hele land’

4ebdb7808cf04018d08e4ef91ccbd518.jpg

Minigolf. Veel mensen doen het sporadisch voor de lol, maar in Ridderkerk is er een heuse vereniging: de Hole Ridders. Martin van Holland (58) speelt het al zo’n 34 jaar en reist voor zijn passie het hele land door. “De sfeer is zo ontzettend leuk.”

Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op
Wie denkt dat minigolf voor iedereen slechts een vakantiebezigheid is, heeft het dus mis. Want achter de oase van rust en de groene banen schuilt een wereld van precisie, concentratie en passie. De leden van de Hole Ridders zijn meerdere dagen per week op de minigolfbaan in Ridderkerk te vinden.

“Ik hoor hier de vogels altijd zo goed”, vertelt Martin, terwijl hij met zijn ballentas en putter in de hand over de baan wandelt. “Ik kom hier echt tot rust.”

Trots
Hij wijst naar de onlangs gerenoveerde en groen geschilderde banen. “Moet je kijken, wat vind je van die lijnen?”, vraag hij enthousiast. Je kan er niet omheen: uit alles blijkt dat Martin trots is op zijn vereniging.

Voor zijn grote passie reizen de leden regelmatig het hele land door. “We slapen dan in hotelletjes en gaan met zijn allen uit eten”, vertelt de minigolfer lachend. “We maken er echt een uitje van.”

Longcovid-klachten
Dat er sprake is van een goede teamspirit, blijkt wel uit het feit dat Martin ondanks zijn lichamelijke klachten nog steeds aan wedstrijden meedoet. Door longcovid-klachten kost het minigolfen hem namelijk veel moeite. Voor dat probleem heeft hij met zijn team een oplossing bedacht: “Ik speel twee rondes mee en daarna neemt een teamgenoot mij over.”

Ondanks zijn persoonlijke uitdagingen blijft Martin volledig betrokken bij de Hole Ridders. Maar de vraag is: heeft minigolf in Nederland wel genoeg concurrentie? “Nee, eigenlijk niet. In Duitsland en Zweden is de sport erg populair, maar in Nederland missen wij spelers”, luidt het antwoord. Volgens Martin zijn er in totaal maar zo’n driehonderd wedstrijdspelers in Nederland.

‘Het team wordt steeds kleiner’
Ook de Ridderkerkse minigolfclub zou graag meer spelers hebben. “Het team wordt steeds kleiner en de club kan wel een onderhoudsbeurt gebruiken. Het zou leuk zijn als we deze club met meer enthousiastelingen kunnen delen”, aldus Martin.

Hoewel de dames van de Hole Ridders een paar weken terug nog goud binnensleepten op het Nederlands kampioenschap, moest het herenteam genoegen nemen met de voorlaatste plek. “Er zijn een hoop dingen die we binnen het herenteam kunnen verbeteren. Denk aan de juiste balkeuze en het naar elkaar luisteren.”

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over Martin en de Hole Ridders:

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.

Zwembad.png

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

hardslopen hitte Pexels.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.