Dordrecht, Netherlands

Moeder van doodgeschoten Tim van der Boor (27) ziet actie van arrestatieteam als 'executie'

Foto: Rijnmond/privé
"Een grote fout van het arrestatieteam, mijn zoon had geen schijn van kans", zegt Jolande Oosterbaan uit Dordrecht over de dood van haar zoon Tim. Hij werd vorige week in Waalwijk doodgeschoten.
RTV Rijnmond | 23 maart 2022 14:04 | Aangepast op 23 maart 2022 14:04
Het arrestatieteam wilde Tim aanhouden op het Larixplein in de Brabantse plaats. Aanleiding: een lopend onderzoek naar drugshandel. Waarom het team heeft geschoten, wordt onderzocht door de Rijksrecherche. Die doet zo lang dat onderzoek loopt geen mededelingen.

Moeder Jolande Oosterbaan vertelt tegen Omroep Brabant wat er volgens haar gebeurd is: "Mijn zoon zat samen met zijn vriendin in een auto op het parkeerterrein bij een flat in Waalwijk. Ineens werd hun auto omsingeld door vier auto's met leden van een arrestatieteam. Vervolgens is Tim door de ruiten van de auto heen doodgeschoten. Zijn vriendin is met een zak over het hoofd weggevoerd. Mijn zoon heeft niet eens uit de auto kunnen stappen."

'Voor een blowtje roken, schiet je toch niemand dood?'
Volgens Jolande is er in de wagen weinig gevonden. "Drie zakjes cocaïne bij zijn vriendin, waarschijnlijk voor eigen gebruik. Ze gingen een blowtje roken in de auto. Maar voor een blowtje roken schiet je iemand toch niet dood?" Het kan zijn dat haar zoon geprobeerd heeft om zijn telefoon te pakken., zegt ze. "Dat zou door het arrestatieteam uitgelegd kunnen worden als naar een wapen grijpen." In de auto is volgens Jolande geen wapen gevonden.

In al haar emotie windt de moeder van Tim er geen doekjes om: "Dit is moord en een executie. Hij heeft niet eens de kans gekregen om zich te verzetten of te vluchten."

Onwerkelijk
De aanleiding voor de arrestatie kent Jolande niet. "Het zou gaan om onderzoek naar drugshandel. Hij zou blijkbaar omgaan met bepaalde mensen. Maar als dat zo is, dan haal je hem toch uit de auto en breng je hem geboeid naar het politiebureau?" Jolande gelooft niet dat haar zoon in drugs handelde: "Hij had niet eens geld op zak."

Direct na de schietpartij is Tim, die geraakt was in zijn nek, nog gereanimeerd. Maar ondanks alle medische hulp overleed hij ter plekke aan zijn verwondingen. Jolande: "Sindsdien zit ik in een film, het is zo onwerkelijk. Donderdag is de begrafenis. Ik wil hem zo lang mogelijk bij me houden."

De familie heeft een advocaat in de arm genomen. Een crowdfundingsactie om de begrafeniskosten te betalen heeft al zo'n 4500 euro opgeleverd.

Dit artikel is ook verschenen op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...