gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Bijna 100 verkeersdoden in Zuid-Holland in 2021, meeste van het land

3f8c240ccfa2908fa8598f59487804bb

In 2021 zijn er in Zuid-Holland 94 verkeersdoden gevallen. Dat is opvallend, want de landelijke cijfers laten juist een daling zien. Sterker nog, het aantal mensen dat vorig jaar in het verkeer om het leven kwam is het laagste sinds 2015.

 | Aangepast op
Alleen in Gelderland en Zuid-Holland is het aantal verkeersdoden gestegen. In Noord-Holland is het aantal dodelijke verkeersslachtoffers hetzelfde gebleven en in de andere provincies is het gedaald of zelfs gehalveerd.

In het hele land kwamen 582 mensen om het leven bij een verkeersongeluk. Dat zijn er 28 minder dan in 2020. Wel zijn er meer mensen op de motor of bromfiets omgekomen. Ook de e-bike zorgt voor slachtoffers: 80 om precies te zijn. Het aantal slachtoffers dat op de fiets (207) of in de auto (175) omkwam, is gedaald ten opzichte van vorig jaar, maar nog steeds zijn verreweg de meeste verkeersdoden fietsers of bestuurders van personenauto's. Het aantal mensen dat in de auto om is gekomen is overigens wel het laagste aantal van de afgelopen twee decennia. De meeste fatale ongelukken ontstonden door een botsing met een rijdend voertuig.

Overheidscampagnes
Vergeleken met het jaar 2000 is het landelijke aantal verkeersdoden gehalveerd: in 2000 vielen er 1166 dodelijke slachtoffers in het verkeer, 861 mannen en 305 vrouwen. Ook in 2021 is het merendeel van de verkeersdoden man: 427 tegenover 155 vrouwen.

Het CBS zegt tegen de NOS dat de daling ten opzichte van vorig jaar mogelijk komt door de verminderde verkeersdrukte als gevolg van de coronamaatregelen. Ook campagnes van de overheid zouden kunnen hebben geholpen.
f54f54ed210b754bd07eae7b40415347

Lees ook

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.