Dordrecht, Netherlands

Onbegrip over verdwenen zebrapad bij Johan de Wittbrug

Het zebrapad en de haaientanden bij de Johan de Wittbrug komen niet meer terug. Na de recente renovatie van het gebied is tot verbazing van de weggebruikers de oversteekplaats verdwenen.
Matthijs Meerman | 30 oktober 2019 15:06 | Aangepast op 30 oktober 2019 15:06
Volgens de gemeente een bewuste keuze, omdat de nieuwe inrichting van het gebied bijdraagt aan de veiligheid van het gebied. Bovendien zijn de werkzaamheden nog niet afgerond. De Vest verandert ook, daar wordt het asfalt nog vervangen door klinkers en verdwijnen de parkeerplaatsen.


'Achterlijk'

Dordtenaren begrijpen er alleen weinig van, blijkt uit de reacties onder het bericht van de gemeente over de wijzigingen op Facebook. 'Keep on dreaming, gemeente" en 'Ze rijden daar als gekken, het is weer wachten op ongelukken', zijn enkele reacties.


"Wat is dit voor achterlijks?", vraagt Robbert-Jan de Smit zich bijvoorbeeld af. "Mèt maatregelen is het daar al link." Chantal de Paus die tegenover het kruispunt woont beaamt dat.

"Er mag nu dan een in-/uitritconstructie zijn aangelegd die voetgangers nog steeds voorrang geeft, maar oversteken was al levensgevaarlijk toen het zebrapad er nog lag. Ik kijk vanuit mijn woning recht op deze kruising en zie hoeveel harder er nu gereden wordt. Dit is voor het winkelgebied absoluut geen vooruitgang."


Nieuwigheid

Jan-Kees de Zeeuw geeft de gemeente echter het voordeel van de twijfel en hoopt dat het verkeer nog aan de veranderde verkeerssituatie moet wennen. "Ben benieuwd, vanochtend kwamen vrijwel alle auto’s keihard vanaf de rotonde de bocht om zodat veilig oversteken juist minder goed mogelijk was. Maar misschien is dat de nieuwigheid."

De overige veranderingen vinden plaats na de feestdagen, de gemeente houdt in de gaten of alle aanpassingen in de praktijk goed uitwerken.

Foto: Gemeente Dordrecht

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...