gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe kinderraad: 'Het is belangrijk dat kinderen hun stem mogen laten horen'

0a7501044f1256f25d86133286cc6d08.jpg

Zeventien kinderraadsleden hebben 12 februari hun beloften gegeven aan burgemeester Jan de Vries van Sliedrecht, om op te komen voor de rechten van kinderen in het baggerdorp. Zij gaan gelijk hard aan het werk, want in juni presenteert de kinderraad tien adviezen aan de gemeente.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De kinderraad stelt dit jaar weer een nieuwe kindertrendrede op. ¨Dat is een brief met adviezen over wat de gemeente kan doen voor kinderen in Sliedrecht”, aldus nieuw kinderraadslid Levi Stuij. 

Kindertrendtrede 
De nieuwe leden zijn enthousiast om te beginnen. Raadslid Damian Koster leek het vooral leuk om de politiek te bespreken: “Meebeslissen over de stad of het dorp waar je woont is leuk. En dan kun je ook mee bespreken wat je kunt doen om dingen voor kinderen beter te maken. Yvaliena Bainathsah vind dit ook: “Ik ben bij de kinderraad gegaan omdat het me interessant leek om mee te beslissen wat er allemaal gaat gebeuren in ons dorpje.”

Gemeenten in heel Nederland hebben zich door de jaren aangesloten bij dit initiatief, dat een speling is op de jaarlijkse troonrede. Sliedrecht deed vanaf 2021 hieraan mee. De raad bestaat uit kinderen uit groep 7 en 8 van elke basisschool in Sliedrecht. Een raadslid komt bij de raad in groep 7, en gaat aan het eind van groep 8 met pensioen. 

Burgemeester Jan de Vries vertelde vlak voor de officiële installatie dat hij trots is op de kinderen. “Het is heel belangrijk en waardevol wat jullie gaan doen. Jullie denken na over de toekomst van Sliedrecht. Daarnaast leren jullie samenwerken en keuzes maken.”

Advies voor Sliedrecht 
De kindertrendrede wordt elke twee jaar gepresenteerd. Dit wordt dus de derde editie. De adviesbrief sluit aan op de ervaringen van de kinderraadsleden, en de problemen die spelen voor de kinderen uit de gemeente. In 2023 luidde het eerste advies: “Help ons om te gaan met prestatiedruk vanuit scholen. Wees minder streng voor kinderen”. 

Deze editie van de kindertrendrede had ook het voorstel om meer samen te werken met oudere kinderen. Die zouden volgens de kinderraad , als zij daar de kans voor krijgen, jongere kinderen kunnen begeleiden bij hun problemen. Daarvoor kan de gemeente nog meer samenwerken met kinderen, ook op scholen bijvoorbeeld. “Het is belangrijk dat kinderen uit Sliedrecht hun stem mogen laten horen¨, aldus Mira Keerlak. 

Sommige leden van de kinderraad hebben geholpen met de uitvoering van de laatste kindertrendrede. De kinderraad kiest altijd een advies van het jaar ervoor uit om mee aan de slag te gaan. “We hebben vorig jaar een groot tienerfeest georganiseerd via de hulp van de gemeente. De gemeente luistert ook echt naar ons advies¨, aldus Almina Abanoz. 


Toekomstlessen 
De raad wordt begeleid door Team Kindertrendrede. Op 26 maart komen zij de kinderen hun eerste ´toekomstles´ geven, waarin zij uitleggen hoe de raad van hun goede ideeën een advies kan opstellen voor politici in Sliedrecht. Ze zullen drie van deze workshops krijgen. Daarna presenteert de kinderraad in juni de kindertrendrede van 2025 aan de gemeenteraad.   

Zo leren de kinderen ook veel bij, als lid van de kinderraad. “De kinderraad is leuk omdat ik me kan inzetten voor andere mensen en mijn stem kan laten hoor. Maar het is ook gewoon gezellig, je leert allemaal mensen kennen¨, aldus lid Jesse Baars. 

Burgemeester De Vries benadrukte tijdens de inhuldiging aan de kinderen dat de gemeenteraad blij is met de samenwerking met de kinderraad: “Jullie kindertrendrede komt ook precies op tijd. De politieke partijen in Sliedrecht kunnen jullie adviezen meenemen in hun programma’s voor de verkiezingen van 2026.”

Nieuwe ideeën
Tijdens de workshops zullen de kinderen gaan samenwerken om te kijken wat de tien adviezen van dit jaar worden. Maar de raadsleden hebben hier al goed over nagedacht. Noa-lynn Duijzer: “Ik vind het belangrijk om iets met afval opruimen te doen. omdat er ook heel veel afval op straat ligt. Iedereen kan daarmee helpen.” 

Haar collega Fleur Tanghe wil vooral focussen op groepen jongeren: “Ik wil wel graag bereiken dat we weer samen echt een groep worden. Dat we echt weer gaan praten en naar buiten gaan. Soms is dat best minder geworden door telefoons.” 

De kinderen zijn het erover eens dat het goed zou zijn als meer kinderen wisten dat de kinderraad in Sliedrecht bestaat. “We zouden er graag voor willen zorgen dat kinderen in Sliedrecht blij zijn met wat er allemaal gebeurt voor ons”, aldus Jolien Westland. 

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.