gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Karla ramt voetgangers én huis nadat ze dronken achter het stuur stapt

cf06a86d87a627766b949f072031f448

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een taakstraf van 240 uur tegen een Sliedrechtse vrouw. De 61-jarige Karla E. vloog in haar woonplaats met een taxibus uit de bocht, schepte twee voetgangers en kwam tot stilstand tegen een huis. Ze had op dat moment vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken.

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
In maart 2023 moet E. van haar baas de Volkswagen Crafter inleveren, die ze gebruikt voor haar werk om gehandicapten te vervoeren. Ze moet de taxibus inleveren omdat ze haar baan is kwijtgeraakt.

Tijdens haar laatste ritje met de bus vliegt ze op de Sliedrechtse Deltalaan uit de bocht. Ze komt op de andere weghelft terecht en schept daar twee voetgangers die op de stoep lopen. De bus schiet vervolgens door een heg en komt tot stilstand tegen de achtergevel van een woning. Er zaten naast de bestuurster geen andere inzittenden in de bus.


'Met tegenzin in de bus'
Dinsdagmiddag moest de vrouw uit het baggerdorp, geboren in Noord-Frankrijk, zich verantwoorden voor de rechter.

"Die zaterdagavond had ik vodka gedronken'', vertelt de Sliedrechtse. "Toen ik wakker werd heb ik de volledige zondag gemist, zonder het door te hebben. Ik dronk een fles wijn en kwam er toen achter dat het al maandagochtend was en de bus moest inleveren."

Naar eigen zeggen heeft de vrouw toen kennissen gevraagd om te rijden, maar zonder succes. Ze stapte uiteindelijk 'met tegenzin' zelf in de taxibus. Hoe de aanrijding precies is verlopen weet ze niet. "Ik weet alleen dat ik terugschakelde en niet harder dan 40 kilometer per uur reed. De voetgangers zag ik lopen, maar de rest ben ik vergeten. Het ging binnen enkele seconden", verklaart ze.

Slachtoffers ernstig gewond
Drie getuigen verklaren dat de vrouw mogelijk veel harder heeft gereden. Maar daar heeft de politie geen aanwijzingen voor kunnen vinden. Eén van die getuigen kwam na de botsing meteen kijken. Hij verklaart dat de vrouw een sigaret rookte achter het stuur terwijl ze vloekte in het Frans.

De twee slachtoffers raakten zwaargewond. De ene had breuken in zijn bovenarm, neusbot, ruggenwervel en been. Anderhalf jaar later en meerdere operaties verder is hij hersteld. Het tweede slachtoffer liep onder andere een hersenbloeding op en een gebroken sleutelbeen. Hij kampt nog steeds met lichamelijke problemen.

Volgens advocaat Van den Brink heeft de gebeurtenis ook veel impact gehad op de verdachte zelf. "Helaas heeft de verdachte door trauma’s een mechanisme ontwikkeld waardoor ze bij tegenslagen naar de fles grijpt. In dit geval was de tegenslag het kwijtraken van haar baan, waar ze zo trots op was", pleit de raadsvrouw.

'Geen gevangenisstraf'
De verdachte heeft meteen na het incident hulp gezocht om van haar alcoholprobleem af te komen. Momenteel is ze nog steeds onder behandeling. "Als mevrouw vast komt te zitten, worden de behandelingen onderbroken", vervolgt de advocaat. "Dat komt de verdachte en de maatschappij niet ten goede. Een gevangenisstraf is dus niet de oplossing."

Dat laatste wordt ook onderschreven door de reclassering, die het risico op herhaling bestempelen als 'laag'. Voor de officier van justitie genoeg redenen om geen gevangenisstraf te eisen. De officier eist de maximale taakstraf van 240 uur. Daarnaast een rijontzegging van drie jaar, waarvan twee voorwaardelijk. Een schadevergoeding is niet besproken tijdens de zaak.

Het laatste woord is voor de verdachte zelf. "Ik ben zeer schuldig en dom geweest. Ik kan mijzelf voor mijn kop slaan. Nogmaals mijn excuses aan de slachtoffers", besluit ze de zitting. De uitspraak is op 20 mei om 13:00 uur.

Lees meer over:

|

Lees ook

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.