gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: precies weten hoe je thuis je medicijnen moet gebruiken

1b1836fb10e4f5e9edc0187c0e8715f9.jpg

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. In de laatste aflevering stapt hij binnen bij de poliklinische apotheek.


“Ze doen erg hun best je zoveel en zo goed mogelijk van dienst te zijn”, prijst een van de aandragers de apotheek. “Vakantie of verandering van medicatie, dat is geen probleem!"


Ze hebben duidelijk als doel om de patiënt zo goed mogelijk te helpen, schrijft een ander. “Ze denken ook mee met de voorschrijvende arts, als er iets niet leverbaar is, of als de voorgeschreven medicatie niet samengaat met andere medicatie die de patiënt gebruikt.”


Met vertrouwd gevoel naar huis

Apotheker Sasja van Bommel werkt sinds 2010 in de ziekenhuisapotheek. Ze is destijds overgestapt naar het ziekenhuis omdat de diverse specialistische zorg die hier geboden wordt aan patiënten uitdagend vind.


“De bijzondere momenten hier zijn heel divers. De ene keer staat er een man aan de balie die net vader is geworden, de andere keer is het iemand die niet slecht nieuws heeft gekregen op een van de poliklinieken.”


Voor Van Bommel is de juiste medicatie voor de patiënt vinden het beste aspect van het werk in de apotheek. “Het meest mooie vinden wij dat we iemand zo kunnen helpen en begeleiden dat die met een vertrouwd gevoel naar huis gaat en precies weet hoe die de medicatie moet gebruiken.”


Projectie in plaats van kralenketting

Naast de poliklinische apotheek, zijn ook maag-darm-leverarts Ruud Beukers, de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde, verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als de poliklinische apotheek wint, krijgt de wachtkamer een projectiemogelijkheid.


“Daardoor kunnen we van alles op de grond projecteren, bijvoorbeeld een piano, een trap of balletjes waar je op moet gaan staan. Doordat het een projectie is staat het nooit in de weg, maar het vermaakt jong en oud. Het is weer eens wat anders dan een kralenkretting in de wachtkamer.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Acht mensen aangehouden na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

In Papendrecht is donderdagavond een busje met daarin honderden kilo's cocaïne gevonden. Verder onderzoek van de politie leidde naar een loods in het Brabantse Klundert, waar volgens Rijnmond acht verdachten konden worden aangehouden.

Fietsverlichting Wielwijkpark.png

Wielwijkpark verlichting deels hersteld, rest laat nog op zich wachten

De slechte verlichting in het Wielwijkpark in Dordrecht is deels opgelost. De lichten aan de Zuiderdijk werkten ook niet door een kabelbreuk. Ook deze lichten werken inmiddels weer volgens de gemeente. De rest van de lichten in het park blijven nog even uitstaan door bouwverkeer wat daar moet zijn.

foto artikel reactie lijstrekkers streek.jpg

Verrassende verkiezingsuitkomst Papendrecht en Ambacht: 'Overtrof alle verwachtingen'

De rode potloodjes zijn opgeborgen, stemlokalen zijn gesloten en de stemmen zijn geteld. De gemeenteraadsverkiezingen zijn voorbij en de voorlopige uitslagen zijn bekend. Voor twee partijen in onze streek nam de uitslag een verrassende wending. Want zowel de PVV in Papendrecht, als Realistisch Ambacht in Hendrik-Ido-Ambacht hebben de meeste zetels gekregen.

moestuinenfoto.jpg

Opnieuw te veel PFAS in sloten gemeten, gevolgen voor meer moestuinders

Meer moestuineigenaren in onze streek krijgen het advies om geen slootwater meer te gebruiken. In sloten in vier gemeentes zijn hoeveelheden PFAS-stoffen boven de risicogrens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gemeten.

fotoaanrijding.png

Motorrijder en automobilist botsen op N3

Een motorrijder en automobilist zijn donderdagochtend op elkaar gebotst op de N3 bij Dordrecht. Beide bestuurders bleven ongedeerd.

66900d7f20a977df34aae16a4cca10dd.jpg

Jeugdevenement komt groepsbegeleiders tekort

De voorbereidingen voor de aankomende editie van de Ridderkerkse Jeugdwielertour 3x2 zijn in volle gang, maar de organisatie loopt tegen één groot probleem aan: ze komen groepsbegeleiders te kort. “We willen niemand teleurstellen, dus we hebben echt meer vrijwilligers nodig.”