gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: precies weten hoe je thuis je medicijnen moet gebruiken

1b1836fb10e4f5e9edc0187c0e8715f9.jpg

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. In de laatste aflevering stapt hij binnen bij de poliklinische apotheek.


“Ze doen erg hun best je zoveel en zo goed mogelijk van dienst te zijn”, prijst een van de aandragers de apotheek. “Vakantie of verandering van medicatie, dat is geen probleem!"


Ze hebben duidelijk als doel om de patiënt zo goed mogelijk te helpen, schrijft een ander. “Ze denken ook mee met de voorschrijvende arts, als er iets niet leverbaar is, of als de voorgeschreven medicatie niet samengaat met andere medicatie die de patiënt gebruikt.”


Met vertrouwd gevoel naar huis

Apotheker Sasja van Bommel werkt sinds 2010 in de ziekenhuisapotheek. Ze is destijds overgestapt naar het ziekenhuis omdat de diverse specialistische zorg die hier geboden wordt aan patiënten uitdagend vind.


“De bijzondere momenten hier zijn heel divers. De ene keer staat er een man aan de balie die net vader is geworden, de andere keer is het iemand die niet slecht nieuws heeft gekregen op een van de poliklinieken.”


Voor Van Bommel is de juiste medicatie voor de patiënt vinden het beste aspect van het werk in de apotheek. “Het meest mooie vinden wij dat we iemand zo kunnen helpen en begeleiden dat die met een vertrouwd gevoel naar huis gaat en precies weet hoe die de medicatie moet gebruiken.”


Projectie in plaats van kralenketting

Naast de poliklinische apotheek, zijn ook maag-darm-leverarts Ruud Beukers, de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde, verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als de poliklinische apotheek wint, krijgt de wachtkamer een projectiemogelijkheid.


“Daardoor kunnen we van alles op de grond projecteren, bijvoorbeeld een piano, een trap of balletjes waar je op moet gaan staan. Doordat het een projectie is staat het nooit in de weg, maar het vermaakt jong en oud. Het is weer eens wat anders dan een kralenkretting in de wachtkamer.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Lees ook

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.

FC Dordrecht tegen ADO

Veiligheidsmaatregelen getroffen: geen kampioensschaal voor ADO aan de Krommedijk

Als ADO Den Haag komende zondag kampioen wordt bij FC Dordrecht, wordt er geen kampioensschaal uitgereikt. Dat heeft de gemeente Dordrecht uit veiligheidsoverwegingen besloten. Ook roept de club supporters op om met een geldig toegangsbewijs en legitimatiebewijs naar het stadion te komen.

Makkelie

Dordtse scheidsrechter Danny Makkelie naar WK: ‘Enorme waardering’

Scheidsrechter Danny Makkelie mag zich deze zomer melden op het wereldkampioenschap voetbal in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De Dordtenaar floot in 2022 ook al op het WK in Qatar en was de leidsman op twee Europese Kampioenschappen, in wedstrijden in de Champions League en in de finale van de Europa League in 2020.

Brug over de Noord 2.jpg

Brug over de Noord even gestremd

De Brug over de Noord tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht is vrijdagmiddag ongeveer een uur gestremd geweest. Dat leverde in de directe omgeving vertraging op.

foto artikel hoedenmaakster.jpg

Erna maakt hoed voor Beatrix in 'Máxima': 'Ik heb de serie al drie keer teruggekeken'

Waar de een de serie ‘Máxima’ één keer uitkijkt, heeft Erna de afleveringen al honderden keren gezien. Aankomende zaterdag komt laatste aflevering van de bekende serie uit. En juist Erna’s hoeden hebben een prominente plek in de populaire serie.

archieffotopolitie.png

Bewoonster is nepagent te slim af, 17-jarige aangehouden

Een 17-jarige nepagent uit Dordrecht is aangehouden. Hij kwam eind maart bij een vrouw in Zevenhuizen langs om zogenaamd waardevolle spullen veilig te stellen, maar had er niet op gerekend dat de bewoonster inmiddels de echte politie had ingeschakeld.