gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Twee mislukte aanslagen, maar buurt blijft nuchter: ‘Er is geen onrust’

b24669f5ad4e899de21f2b349f3023e9

Burgemeester Jan Willem Boersma van Alblasserdam heeft vandaag een gesprek gehad met de bewoner van een pand aan de Frederik Hendrikstraat. Dit omdat hij de woning maandag noodgedwongen moest sluiten. Ook sprak hij eerder met de buren.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
“Afgelopen weekend is twee keer een poging gedaan om een vuurwerkbom te plaatsen. De eerste keer is mislukt omdat de bewoners wakker werden. Een tweede keer heeft de politie drie mensen aangehouden”, aldus de burgemeester. “Voor de veiligheid van de bewoners zelf en van de omwonenden heb ik gisteren besloten om de woning te sluiten.”

Het sluiten van een woning doet de burgemeester niet zomaar. Vaak is het heel ingrijpend, ook voor omwonenden. Daarom is de burgemeester maandag zélf langs de deuren gegaan om te laten weten dat het pand gesloten is. “Gisteren hebben we de hele buurt geïnformeerd met een bewonersbrief. Ik ben zelf deze twee blokjes langs geweest, samen met de wijkagent.”

Informatie
De burgemeester vertelt dat de bewoners er vrij coulant op reageren. “Je ziet dat mensen wel ongerust zijn over wat er gebeurd is, maar er is geen onrust en mensen blijven ook wel redelijk nuchter. Ze waren erg blij met de informatie die ze kregen.”

En die informatie is belangrijk voor de buurt. Als zoiets gebeurt, verspreiden zich al snel de wildste verhalen. Maar het veroorzaakt ook angst bij de omwonenden. Nog een reden van de burgemeester om langs te gaan bij bewoners van de straat. Al leek dat in Alblasserdam niet nodig. “Alblasserdam is een redelijk nuchter dorp, dus mensen kunnen ook best een hoop hebben. Maar ze kijken natuurlijk wel wat er allemaal aan de hand is en ze vragen zich doorgaans af hoe zoiets ook in hun buurt kan gebeuren.”

De burgemeester kon niets vertellen over het gesprek met de bewoner van het pand. Dit vanwege het onderzoek van de politie. Het is ook nog niet bekend tot wanneer de woning gesloten blijft.

Bekijk hieronder naar een beeldreportage en een interview met burgemeester Jan Willem Boersma.

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.